Basında Biz

E-Ticaretin Önemi Artıyor - Söz Gazetesi


E-Ticaretin Önemi Artıyor - Söz Gazetesi

Nizip Ticaret Borsası, üyelerini bilgilendirmek amacıyla E-Ticaret ve E-İhracat konulu bir eğitim semineri düzenledi. Nlksoft Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt’un katılımıyla gerçekleşen seminerde e-ticaretin günümüz ekonomik koşullarındaki rolü anlatıldı.
Nlksoft Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt, satış yapan her kesime hitap eden e-ticaret altyapısının işletmelere ne gibi katkı sağladığını somut örneklerle ifade etti.
Kurt, konuşmasında günden güne geliştirilen e-ticaret altyapısı sayesinde kullanıcıların ürünlerini aracıya ihtiyaç duymadan direkt olarak satabileceklerini belirterek, hatta tüketicilere daha iyi hizmet verebilmek için sosyal medya ve dijital alanların gücünden ayrıcalık sağlanabileceği noktalara değindi.

Eğitim seminerinde e-ihracat konusunda da bilgilendirme yapan Nalan Kurt, e-ihracatta başarılı olmanın yollarından bahsetti. Nlksoft olarak 13 ülkeye yazılım ihraç ettiklerinin altını çizen Kurt, dijital pazarlamanın e-ticaret ve e-ihracatta başarıyı getiren en önemli etkenlerden biri olduğunu söyledi. Kurt, e-ihracat sayesinde işletmelerin yurt dışı pazarında da yer alabileceğine ve rekabette öne geçeceğine dikkat çekerek, bu konuda fark oluşturabilmek için neler yapılması gerektiği konularında bilgilendirmede de bulundu. Nalan Kurt, seminer sonrası Nizip Ticaret Borsası üyelerinin sorularını da yanıtladı.